פוסט אורח מאת : קלואי, סטודנטית לשפה הסינית המתגוררת בבייג’ינג

מה עושה את סין למדינה כל כך מעניינת ומיוחדת? התשובה היא שילוב של התרבות העתיקה שלה, אוכלוסייה ענקית ותעשיה שמתפתחת במהירות חסרת תקדים. אבל, הדברים שאני ראיתי הם פשוטים בהרבה – שינויים קטנים ומופלאים (בדרך כלל) בחיי היום-יום. כמובן, אוכל הוא חלק בלתי נפרד מזה כמובן. כמה הבדלים יומיומיים שנחשפתי אליהם:

 1. העפיפונים הסיניים הם מדהימים. כשטיילתי בשיאן, נתקלתי בעפיפונים המרשימים ביותר שראיתי. אני לא יודעת למה אין כאלו בכל מדינה בעולם, אבל הם שינו לחלוטין את המחשבות שלי על עפיפונים. נכון שלהעיף אותם היא לא משימה קלה, אבל ברגע שהם באוויר הם נראים כמו שרשרת עפיפונים אינסופית.
 2. עפיפונים בסין

   

 3. באופן כללי, האוכלוסייה המבוגרת בסין היא אקטיבית מאוד. משעות הבוקר המוקדמות ועד ולשעות הלילה המאוחרות, תוכלו לראות אנשים מבוגרים רוקדים, מתרגלים טאי-צ’י או פשוט הולכים באחד מהפארקים הרבים של בייג’ינג. למעשה, “הסבתות הרוקדות” של סין – נשים מבוגרות שנפגשות כדי לרקוד לצלילי מוזיקה חזקים במקומות ציבוריים – נכנסות לעיתים לצרות בגלל שהן עושות יותר מדי רעש מאוחר מדי בלילה.
 4. ריקודים בפארק בסין

   

 5. חדרי השירותים בסין שונים בכמה מובנים מאלו המוכרים לנו. ראשית, כמעט כל השירותים הציבוריים הם שירותי “בול קליעה”. אבל אפילו במקומות בהם יש “שירותים אמיתיים”, בשום פנים ואופן לא זורקים לאסלה נייר טואלט, אלא לפח אשפה ליד האסלה. בנוסף, בחדרי שירותים עם מקלחות, לרוב אין מחיצה מלבד וילון המקלחת, וכך אפילו לאחר מקלחת קצרה, רצפת החדר מלאה במים. זה בסדר גמור בזמן המקלחת, אבל פחות כיף עשר דקות אחר כך כשרוצים לצחצח שיניים.
 6. חתול בשירותים בסין

   

 7. טיולים בהרים באמצע הלילה הם דבר שבשגרה. כאשר מורה המליץ לי לעשות זאת, הסיבה העיקרית שהוא נתן לי הייתה כדי לראות את הזריחה מהפסגה, דבר שהתברר כחוויה יוצאת דופן. אותו מורה אמר גם, שטיולי לילה הם טובים, כי אם הייתי מטיילת במהלך היום והייתי מסתכלת למטה – הייתי מפחדת מדי. מאוד מנחם :-).
 8. טיול לילי בסין

   

 9. ארוחות משפחתיות בסין הן שונות מארוחות משפחתיות במקומות אחרים. כאשר חולקים מנות בסין, אוכלים ישירות מקערות ההגשה, פשוט משתמשים במקלות האכילה שלך כדי לתפוס חתיכת אוכל מאחת הצלחות, ואוכלים מעל הצלחת או קערת האורז שלך. אם המארחים שלך מרגישים נדיבים במיוחד, הם ישתמשו במקלות האכילה שלהם כיד להוסיף חלק מהמנות הטובות ביותר לצלחת שלך. קשה להיות יותר שיתופי מזה.
 10. ארוחה משפחתית בסין

  קלואי היא סטודנטית לפיזיקה שלומדת בחו”ל על מנת לשפר את הסינית שלה, ללמוד עוד על סין, וכמובן לאכול אוכל מדהים…