מעוניינים לבקר בסין אבל תוהים כיצד תסתדרו שם? אם כך, זהו יום המזל שלכם כי היום נדבר על 6 אמצעי תחבורה שבהם אתם יכולים להשתמש בזמן השהות שלכם בסין.

1. רכבת מהירה (בינערונית)
רכבות אלו נקראות 高铁(gāo tiě) והן באמת משהו מיוחד. זו ממש קפיצה מעיר לעיר בעזרת רכבות הקליע האלו. בהשוואה לטיסות הן הרבה יותר אמינות ומדוייקות ולרוב גם זולות יותר. בנוסף, אנו ממליצים להכין את המצלמה או הסמארטפון שלכם מכיוון שרכבות אלו מספקות אפשרויות צילום מדהימות.
רכבת מהירה בסין
ישנן כמה דרכים טובות לקנות כרטיסים לרכבות האלה – דרך לא מעט אתרי אינטרנט באנגלית או בתחנות הרכבת עצמן.

2. אוטובוס (למרחקים ארוכים) 公共汽车
או 客车

אוטובסים הם מצויינים למרחקים ארוכים והם גם די זולים. אם אתם נושאים מטען – אל חשש! לרוב הגדול של האוטובסים האלו יש תא מטען שבו תוכלו לאחסן את התיקים שלכם. האוטובוסים בסין עובדים בתדירות יותר גבוהה מהטיסות בתוך המדינה.

אוטובוס למרחקים ארוכים

אין צורך להזמין כרטיסים מראש היות ויש אוטובוסים בינערוניים כל עשרים דקות – דבר מאוד נוח. בנוסף, בניגוד לרוב נמלי התעופה ותחנות הרכבת, תחנות האוטובוס בסין ממוקמות בתוך העיר. החיסרון היחיד של האוטובוסים זה שהם לא תמיד מאוד נקיים.

3. כרטיס תחבורה  交通卡

אם תהיו בסין לתקופה של כמה שבועות או יותר, אנחנו ממליצים בחום לקנות כרטיס תחבורה (כמו “רב-קו”). כמעט לכל עיר יש כרטיס תחבורה משלה וישנן אפילו כמה ערים שחולקות את אותם כרטיסי התחבורה. כרטיס כזה יכול להיות יקר ערך וניתן להשתמש בו למגוון אמצעי תחבורה. לדומגא, בשאנגחאי אפשר להשתמש בכרטיס התחבורה הציבורית לטובת אוטובוסים, מוניות, מעבורות, רכבות תחתית ועוד.

כרטיס תחבורה

אחד החסרונות של הכרטיסים האלו הוא שלא תמיד ניתן למשוך מהם בחזרה את הכסף היות ורק חלק מתחנות הרכבת התחתית תומכות בזה.

טיפ קטן בנוגע לכרטיסי התחבורה – יש כרטיסים חד-יומיים או תלת יומיים לטובת תיירים מזדמנים.

4. אפליקציית דידי

תדמיינו את אובר (Uber) – רק בסין. דידי היא אפליקציית המוניות הגדולה בסין והיא יכולה לעזור מאוד, בעיקר לתיירים. היא מהירה, פשוטה ומציעה אפילו נהגים פרטיים, שיתופי נסיעה חברתיים ונסיעות מהירות במחירים סבירים.

אפליקציית דידי

בנוסף, דידי עובדים בשיתוף עם הממשלה ועם חברות המוניות על מנת להעניק לכל המשתמשים בה חוויה בטוחה.

5. אפליקציית המפות של באידו (Baidu)

בסין, אפליקציית המפות של גוגל היא כמו חבר רחוק שלא מחזיר טלפונים. חישבו על באידו בתור מדריך התיירים שלכם והשותף לנסיעה שניתן לסמוך עליו. הורידו את אפליקציית המפות של באידו ותוכלו להנות ממקור אמין ומדוייק למדי

אפליקציית המפות של באידו

החיסרון היחיד של אפליקציה זו לתיירים שלא יודעים לקרוא סינית מנדרינית הוא שממשק האפליקציה לא כתוב באנגלית (סיבה מספיק טובה ללמוד סינית), אבל גם לאנשים שלא יודעים לקרוא סינית, אנחנו ממליצים על האפליקציה הזו ואפילו שתהיה אצלכם רק ליתר ביטחון.

6. אפליקציות שיתוף אופניים!

מובייק (Mobike) ו-אופו (Ofo) הן שני הסטארטאפים המובילים בסין לשיתוף אופניים. הורידו את האפליקציות שלהם, הרבה פעמים גישה לאופניים כאשר אתם בעיר יכולה להיות מאוד שימושית ורבת ערך. זה נכון במיוחד אם אתם נרתעים מהשימוש ברכבות תחתית או שאתם לא רוצים להיתקע בפקקים במוניות.

אפליקציית שיתוף אופניים

אופציה זו היא זולה, מהירה וכמו כן תוכלו למצוא את האופניים בכל רחבי הערים בסין.

כיתבו לנו בתגובות מה הדאגה העיקרית שלכם בטיול לסין ונשתדל לעזור לכם למצוא פתרון.