כללי: ההחלטה להאט קצת את הקצב בלימודי הסינית הולכת לכיוון טוב. אני גם יותר רגוע בלימוד ולא מרגיש שאני רודף אחרי עצמי וגם אני חושב שכשנותנים לזה זמן, אז המילים שוקעות אצלך יותר טוב. השבוע תרגלתי כמה פעמים את שתי החזרות המסכמות הראשונות ולמדתי עוד שיעור אחד.

מה היה קל: כמו בשבוע שעבר, אוצר המילים הישן באמת הולך ומתבסס אצלי, זה מורגש אפילו יותר בחזרות המסכמות.

מה היה בינוני: השמיעה, בעיקר של מילים מוכרות, כבר די טובה, לעומתה, שמיעה של מילים חדשות או של מילים שאני לא לגמרי זוכר קצת יותר מאתגרת, אבל בדרך כלל, אם לא בשמיעה ראשונה אז בשמיעה שנייה אני מזהה את המילה ומבין את המשפט.
חלק מהמילים החדשות שלא לגמרי יושבות, הן קצת קשות, אבל ברור לי שאם אחזור עליהן כמה פעמים, אז זו כבר לא תהיה בעיה.

מה היה קשה: כמו בכל השבועות שהיו עד עכשיו, גם עכשיו הדיבור הוא עדיין קשה, אבל לדעתי (ולדעת מנוע זיהוי הדיבור של האפליקציה) חל שיפור עצום. דבר נוסף, לפעמים אני רואה שאלה, ובלי להסתכל על התשובות האפשריות, אני מנסה להבין מה התשובה ואז זה קשה כי זה בעצם לייצר משפט בראש, עם סדר המילים ואוצר המילים הנכון – וזה גם קשה מאוד.

שיעורים שעשיתי השבוע: חזרה מסכמת ראשונה, חזרה מסכמת שנייה, תזמון ולוח זמנים

סה”כ מילים שלמדתי: 192

סה”כ סימניות שלמדתי: 97

סה”כ זמן דיבור: השבוע – בערך 4 דקות, סך הכל – בערך 42 דקות

לסיכום: הבסיס של חומר הלימוד של האפליקציה שפעם היה נראה מפחיד וגדול, היום כבר ברור בחלקו הגדול. אבל ככל שלומדים, ככה מבינים כמה עוד בעצם יש, וככה גם גדלות השאיפות, בהתחלה רציתי לדעת אוצר מילים, עכשיו אני רוצה גם לדעת להגות נכון והשלב הבא אחריו שאני רואה באופק הוא להרכיב לבד משפטים ולומר אותם. בקיצור, יש קשיים אבל יש גם אופק חיובי ומגניב.