כללי: שבוע לימוד הסינית השלישי נמרח על פני שבועיים בעקבות טיול (שווה!), וזה דווקא נתן לי הזדמנות לעשות את הדברים קצת יותר לאט. אני חושב שאני מעדכן את התכנית שלי ללמידה של שלושה שיעורים בשבוע ואחזור על כל שיעור פעמיים, אני מתחיל להרגיש שרצתי מהר מדי, למרות שהקצב הזה אולי התאים להתחלה שהיתה קלה יותר.

מה היה קל: אוצר המילים הישן הולך ונהיה קל, אבל יחד עם זאת – אוצר המילים החדש הוא כבר מתחיל להיות קשה יותר – ההקשרים הם כבר רחבים יותר וזה מורגש שצריך לזכור ולתרגל יותר.

מה היה בינוני: השמיעה השתפרה מאוד, לפעמים זה עדיין קשה, בעיקר במשפטים ארוכים – שם אני צריך להמתין רגע ולעכל מה שמעתי. אגב, הרבה פעמים אני משתדל לא להסתכל על המסך אלא רק לשמוע ולנסות להבין מה שמעתי ורק אז אני מסתכל על המסך ורואה אם צדקתי או לא.

מה היה קשה: עדיין הדיבור הוא החלק הכי קשה, גם בגלל העיצורים, גם בגלל הטונים וגם בגלל שאתה זה שצריך להרכיב את המשפט. מה שכן, החיווי של האפליקציה לגבי הברות שנאמרו בצורה נכונה לבין כאלה שלא – עוזר ממש להבין איפה אתה עומד ולשפר.
כמו כן, כמו שכתבתי מקודם, אוצר המילים נהיה קשה יותר, וחלקו בהחלט נכנס להגדרה של “מה היה קשה”.

שיעורים שעשיתי השבוע: מקומות, יום ותאריך (שיעור שאני ממליץ לחזור עליו כמה פעמים), זמן, כיוונים וחיי היום יום 1

סה”כ מילים שלמדתי: 177

סה”כ סימניות שלמדתי: 88

סה”כ זמן דיבור: השבוע – בערך 16 דקות, סך הכל – בערך 38 דקות.

לסיכום: יש קצת היפוך ביוצרות, אם פעם אוצר המילים היה הכי קל, אז ככל שהוא גדל הוא מתחיל להיות קשה יותר, מצד שני ההבנה, סדר המשפט, השמיעה ולאט לאט אפילו הדיבור הולכים ונהיים טבעיים יותר.